October 26, 2021 12:41
Македонија

Тројца амбасадори ќе ги претстават своите платформи пред собраниската Комисија за надворешна политика

Собраниската Комисија за надворешна политика  денеска ќе одржи продолжение на седницата на која тројца новоименувани амбасадори за Москва, Виена и Рим ќе ги претстават платформите за нивната дипломатска активност.

Како што информира собраниската прес-служба, пред Комисијата ќе се претстават Ненад Колев, кој е именуван за амбасадор во Руската Федерација, Освит Росоклија во Република Австрија и Весел Мемеди во Република Италија.

На седницата на Комисијата завчера, своите тези ги претстави Слободан Узунов, новоименуваниот амбасадор за Индија.

Претставувањето на платформите пред матичната собрансика комисија  е последна фаза пред заминувањето на амбасадорите на нивната дипломатска функција.

WCOStream: Kirby: Right Back at Ya! (Dub) anime episode 70 online free at https://wcostream.cc ben 10 alien force wcostream

Website https://animeflv.uk: Watch Golden Boy animeflv Episode 6 anime to watch

AnimeHeaven: Sketchbook ~full color's~ anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro black clover anime heaven

Watch Grisaia no Meikyuu: Caprice no Mayu 0 - Takizono Basketball Club no Nama Cream Party! Episode Full

Hypothes: https://hypothes.is/users/gogoanimebe

Behance: https://www.behance.net/gogoanimelol