Свет

Тропската бура Ана која ги зафати Мозамбик и Малави однесе 12 животи

Бројот на загинати во тропската бура Ана се искачи на најмалку 12 во Мозамбик и Малави, соопштија денеска властите, иако официјалните лица и хуманитарните агенции сè уште го проценуваат целосното влијание на бурата што во понеделникот ја погоди јужна Африка.

Националниот институт за управување со вонредни состојби во Мозамбик вчера соопшти дека загинале осум лица, 54 се повредени, а 895 се евакуирани, пренесува Ројтерс.

Повеќе од 20.000 луѓе во Мозамбик беа погодени од невремето, повеќе од 3.000 домови беа делумно уништени, а над 600 домови беа целосно уништени.

stream anime online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

AnimeFreak Fairy Tail

anime stream Death Note

AnimeFreak The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

AnimeFreak Bleach