October 17, 2021 19:05
Свет

Три тони хероин од Авганистан пронајдени во Индија

Три тони хероин во вредност од 2,7 милијарди долари, по потекло од Авганистан, се запленети во пристаниште во Западна Индија, соопштија официјалните лица.

Двајцата Индијци се уапсени откако Дирекцијата за разузнавачки податоци за приходи (ДРИ) во пристаништето Мундра, пронашла хероин во два контејнери означени дека содржат талк, пишува „Гардијан“.

Авганистан е најголемиот светски производител на хероин, обезбедувајќи меѓу 80 и 90 проценти од светското производство.

Напорите на САД и меѓународната заедница за контрола на трговијата со хероин во Авганистан беа неуспешни многу години.

Angels of Death (Dub) (https://wcostream.cc/m/w950) Episode 12

Strange Dawn (https://animebee.to/m/ox2r) Episode 13

GoGoAnime: Only Yesterday (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be fairy tail gogoanime

Website https://animepahe.cc: Watch The Daughter of 20 Faces animepahe Episode 22 anime sites

Sites google: https://sites.google.com/view/animetv-official/home

Vhearts: https://vhearts.net/animeflixnl