November 30, 2021 10:31
Хроника

Три лица повредени во сообраќајка во тетовско

На 16.10.2021 во 14.05 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од регионалниот пат Тетово-Волковија со локален пат за с.Челопек се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „сеат леон“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Џ.И.(29) од с.Мала Речица и патничко моторно возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(43) од с.Радиовце, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од возилото „голф“ А.Б.(41) од с.Радиовце, а со телесни повреди се здобиле двајцата возачи констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

Charlotte: Strong People (Dub) (https://animeflix.nl/m/YWa7) Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://twistmoe.net: Watch My Teen Romantic Comedy SNAFU TOO! (Dub) twistmoe Episode 13 anime to watch

Watch anime online for free at AnimeDao animes online

Website https://animekisa.in: Watch Death Parade (Dub) animekisa Episode 12 animekisa