January 21, 2022 22:01
Балкан

Три лица загинале откако е пукано во автобус кај Дечани

Три лица загинаа откако по пукање во автобус во дечанското село Глоѓан. РТВ21 неофицијално пренесува повикувајќи се на информации од здравствениот дом во Дечани дека починале возачот на автобусот и уште две лица.

За порталот РТВ21, портпаролот на полицијата на Пеќ, Фадил Гаши изјавил дека настанот се случил околу 19 часот.

Додека пак, портпаролот на обвинителството, Шкодран Никчи изјави дека на местото на настанот излегол притворскиот обвинител.

stream anime online. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Fairy Tail (Dub)

aniwatch app AniWatch JUJUTSU KAISEN

anime sites Hunter x Hunter (2011) (Dub)

watch animes JUJUTSU KAISEN (Dub)

ani watch app Attack on Titan Season 2 (Dub)