September 22, 2019 14:42
Свет

Три лица загинаа при пад на мал авион на швајцарските Алпи

Три лица, меѓу кои и едно дете, загинаа при уривање на мал авион на швајцарските Алпи.

Полицијата соопшти дека авионот полетал утрово од западна Швајцарија кон Италија и еден час по полетувањето се урнал и се запалил недалеку од границата со Италија.

Пронајдени се телата на пилотот и двајца патници, меѓу кои и дете, пренесе „АП“.

Нови вести

Јункер: Во Ирска ќе има гранични контроли во случај на Брегзит без договор

Igor

Ердоган: Светот е поголем од петте членки на СБ на ОН

Igor

Полицијата во Хонгконг го чува аеродромот од демонстранти

Igor