July 20, 2019 09:47
Магазин

Три ајкули усмртија девојка од Калифорнија, ја искасаа по целото тело и ѝ ја откинаа раката

Џордан Линдзи (21)  од Калифорнија која нуркаше со своето семејство, ја нападнаа три ајкули, по што таа настрада, објави полицијата од Бахамите, каде што се случи овој трагичен настан.

Нејзините родители и други членови на семејството ги забележале ајкулите и викале за да ја предупредат, но таа не ги слушнала навреме.

Официјални лица велат дека била искасана по целото тело, и дека ѝ била откината десната рака.

Џордан беше прогласена за мртва во болницата.

Министерството за туризам на Бахамите му изрази најдлабоко сочувство на нејзиното семејство.

Нови вести

(Видео) Кристен Стјуарт на јахта разменуваше страсни бакнежи со својата девојка

Valentina

Анџелина Џоли најде нова љубов, се однесува како заљубена тинејџерка

Valentina

Какви се хороскопските знаци во расправија: Овните се со краток фитиљ, Рибите сѐ сфаќаат лично

24info