October 26, 2021 14:55
Спорт

Тричковски и АЕК Ларнака се договориле да ја продолжат соработката

Искусниот македонскиот фудбалски интеранционалец и донеодамнешен репрезентативец Иван Тричковски (34 г.) постигнал догвор за продолжување на соработката со кипарскиот АЕК Ларнака. Информацијата дека договорот ќе биде продолжен ја објави кипарскиот клуб. Актуелниот договор на Тричковски истекува на крајот од јуни 2022 година.

Тричковски во АЕК Ларнака простиогна во 2016 година и се избори со своите игри и авторите да биде капитен на екипата. Од АЕК не изнесоа повеќе детали, туку соопштија дека повеќе информации ќе има утре по официјалниот потпис на договорот.

Гол-мајсторот Тричковски и сезонава е во елемент, по 5. кола е прв стрелец во кипарскиот шампионат со вкупно шест погодоци.

 

Watch Saint Seiya Omega Episode 97

Website https://4anime.biz: Watch 12-sai.: Chiccha na Mune no Tokimeki 4anime Episode 12 persona 4 animation reddit

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Dragon Ball Z Kai: The Final Chapters (Dub) (https://animekisa.in/m/bdjX) Episode 69