August 18, 2019 10:06
Спорт

Тричковски избран за најдобар фудбалер во Кипар

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски беше прогласен за најдобар фудбалер во Кипар за актуелната сезона, по гласањето на фудбалските тренери во елитната лига во земјата.

Популарниот Тричко имаше одлична сезона во дресот на АЕК Ларнака откако реализираше 24 гола на 39 натпревари.

Офанзивниот фудбалер играше и во групната фаза од Лига Европа, откако во второто по квалитет фудбалско клупско натпреварување на Стариот континент забележа шест голови и шест асистенции.

Македонскиот репрезентативец во моментов е повреден и најверојатно нема да настапи во квалификациите за Европското првенство против Полска и Австрија во јуни .

Нови вести

Миочиќ го нокаутираше Кормие и со го врати шамионскиот појас во УФЦ

Igor

Медведев преку Ѓоковиќ во финалето на Синсинати

Igor

Балотели се враќа во Серија „А” во повратникот Бреша

Igor