November 30, 2021 11:06
Спорт

Трет пораз на кошаркарките на Бадел 1862 во Јадранската лига

Кошаркарките на Бадел 1862 го претрпеа третиот пораз во четвртиот натпревар во Јадранската WABA лига, откако вечерва загубија на домашен терен од хрватскиот тим Пламен Пожега со 60-84  (26-43).

Гостинската екипа го контролираше резултатот на натпреварот во Скопје од првата до последната минута  и заслужено дојде до својата втора победа во групата Б.

Најефикасна во редовите на Бадел беше Нина Трајчевска со 14 поени.

Македонскиот состав со ефект од една победа и три порази моментно е петтопласиран на табелата.

Идната среда Бадел му гостува на Партизан во натпревар од 5. коло.

AnimeBee: Arc the Lad anime episode 26 online free at https://animebee.to anime online

Wolf's Rain OVA (Dub) Episode 4

Watch AOTU Shijie 2 Episode 20

AnimeDao: Psychic Detective Yakumo anime episode 13 online free at https://animedao.nl sword art online animedao

Website https://animefreak.ws: Watch My Dear Marie animefreak Episode 3 animefreak avatar