June 28, 2022 01:50
Скопје

Трето прскање против комарци на територија на градот Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека претстојниов викенд, односно  на 21.05.2022 (сабота) и на 22.05.2022 (недела), во раните утрински часови ќе се врши авионска дезинсекција против возрасни форми на комарци на подрачјето на градот Скопје.

Ова е  трето прскање, второто се изврши во периодот од 17.05 до 20.05.2022 година , а  првото на  29.04.2022 година, со што навреме почна овој процес.

Доколку временските услови се неповолни,  авионската дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни.

Ги известуваме пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

đăng nhập go88 bằng facebook tải go88 về ip phần mềm hack tài xỉu go88 miễn phí

game tài xỉu sunwin SUNWIN - Game bài đổi thưởng trực tuyến uy tín top 1 Sun Win sunwin kid