June 14, 2021 08:28
Uncategorized

Трета фаза од прскањето против комарци во Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека на 14.06.2021 година ќе се реализира третата фаза од авионската и терестричната дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци, односно:

-Авионската дезинсекција (трета фаза) на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци, ќе се реализира на 14.06.2021 (понеделник), во раните утрински часови.

-Терестричната дезинсекција (трета фаза) на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци, ќе се реализира на 14.06.2021 (понеделник), во текот на денот.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, истата ќе се изврши во истиот термин првиот нареден ден, кога ќе бидат поволни временските услови.

Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

 

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Mobile Police Patlabor Minimum Episode Full

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Elf Princess Rane (Dub) (https://aniwatch.pro/m/7v6v) Episode 2

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Watch Geobreeders: Breakthrough Episode 4

AnimeHeaven Sites Google: https://sites.google.com/view/animeheaven-official/home