October 26, 2021 13:23
Спорт

Тренчовски продолжува во кувајтскиот шампион Ал-Араби

Поранешниот стратег и еден од основачите на Академија Пандев, Југослав Тренчовски, ги напушти редовите на македонскиот фудбалски прволигаш и тренерската кариера ја продолжува во Кувајт.

Тренчовски, како што е соопштено, ја прифати поканата од шампионот на Кувајт, тимот на Ал-Араби, каде ќе продолжи како технички директор на младинската школа и тренер на Б-тимот.

– Академија Пандев ти се заблагодарува за сè што имаш направено за нашиот клуб, а како круна на твојата макотрпна работа беше и првиот клупски сениорски трофеј и излез во европските натпреварувања. Ти посакуваме многу успеси во првиот интернационален предизвик и во иднина твоето новостекнато фудбалско и организациско искуство да го пренесеш за развој на македонскиот фудбал”, соопшти струмичкиот прволигаш.

https://gogoanime.be gogoanime dororo

KissAnime: Blassreiter anime episode 24 online free at https://kissanime.mx kissanime uk

Soukihei MD Geist (https://animeflix.nl/m/NDBj) Episode Full

Masamune Datenicle (https://animedao.nl/m/8AnX) Episode 6

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animefreakws

Gfycat: https://gfycat.com/@gogoanimebe