August 2, 2021 20:53
Македонија Скопје

Трендо e можен кандидат за градоначалник на Центар

Неофицијално, Сашо Мацановски-Трендо е меѓу кандидатите кои имале највисок рејтинг меѓу потенцијалните кандидати за градоначалници кои ги правела опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Водителот најверојатно ќе влезе во изборот  за градоначалник на Општина Центар на претстојните локални избори, како кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ објави Скопје инфо.

Освен Трендо, како потенцијален кандидат за оваа позиција се споменува и доктор – специјалист кој високо котира во опозициските партиски редови.

Извори од партијата брифираат дека ВМРО ДПМНЕ сериозно размислува на локалните избори да излезе со непартиски кандидат кои би ги освоил гласовите на неопределените гласачи во Центар

Мацановски сѐ уште не ја коментира оваа неофицијална најава.

Website https://animepahe.cc: Watch Hundred animepahe Episode 12 stream anime online

Website https://twistmoe.net: Watch Short Peace Opening (Dub) twistmoe Episode Full twist anime

Website https://aniwatch.pro: Watch Tiger & Bunny: The Rising (Dub) aniwatch Episode Full anime stream

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflix-official/home

Forums bagisto: https://forums.bagisto.com/user/animeflixnl

Diggerslist: https://www.diggerslist.com/animefreakws/about