Македонија

Трајче Заев: Комбето што го споменува ДПМНЕ не е на Заеви, ниту пак е уапсен вработен кај Заеви

Трајче Заев преку Фејсбук демантираше дека комбето со 200 килограми марихуана е сопственост на неговата фирма, како и дека избегал во Дубаи, како што обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

–Два дена по ред следам како еден политички субјект исклучиво заради сопствени политички цели се обидува да го извалка моето име и името на компаниите во сопственост на Заев. За да биде јасно на целата македонска јавност, а посебно да се знае за злонамерната цел на политичката партија вмро дпмне сакам да го објавам следното: Споменатото комбе од акцијата на МВР не е сопственост на фирма на Заеви. Ниеден од уапсените не е вработен во ниедна фирма на Заеви. Јас сум на службено патување од 23ти Март во Обединетите Арапски Емирати со цел проширување на работата на нашите компании, отварање на нови пазари за нашите домашни македонски производи и стекнување на нови партнери за соработка, напиша Трајче Заев.

4Anime persona 4 animation crunchyroll: Watch Wonder Egg Priority Episode 3 (https://4anime.biz/m/zVbp/ep-3)

GoGoAnime classroom of the elite gogoanime: Bleach (Dub) (https://gogoanime.be/m/oYVE) Episode 366