January 27, 2022 06:47
Македонија

Трајанов: Алтернатива бара некаква амнестија за „Монструм“ и „Диво насеље“

Лидерот на Демократски сојуз, Павле Трајанов вечерва информираше дека премиерот Зоран Заев ги собрал коалициските партнери на разговор околу кадровските решенија во новата влада и текот на разговорите со Алтернатива.

-Немаше некоја посебна расправа или развиена дебата. Премиерот зборуваше и за спорот со Бугарија, рече Трајанов во гостувањето на Дневникот на ТВ Сител.

Според него, спорна е точката околу меѓународна истрага за некои судски процеси.

-Ова не може да биде предмет на договор. Алтернатива бара некаква амнестија и тука не смее да стане збор. Диво насеље е терористички акт, а Монструм двапати се судеше, потенцира Трајанов.

Тој смета дека би дошло до нарушување на односите, поради тоа што би имало 3 потпретседатели на Владата и 7 министри од албанска националност.

-Владата не треба да биде фактор на дестабилизација. Повеќе министерства без ресор е несоодветен, вештачки потег. Се плашам за негативна рефлексија врз меѓуетничките односи, потенцира Трајанов.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime gogo Naruto (Dub)

watch animes My Hero Academia Season 5

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Josee, the Tiger and the Fish