June 26, 2022 10:46
Свет

Трас: Се бараат начини како руските средства да се искористат за обновата на Украина

Велика Британија и членките на Групата Г-7 бараат начин како руски средства може да се искористат за финансирање на обновата на Украина, ијзави денеска британската министерка за надворешни работи, Лиз Трас.

„Потребен ни е нов Маршалов план за обнова на Украина и, всушност, само што разговаравме за тоа на состанокот на Г-7 што го имав со моите колеги од целиот свет. Разгледуваме што можеме да направиме за да ги искористиме руските средства за да помогнеме”, изјави таа за радиото „Тајмс”.

lấy lại mật khẩu go88 dang ky go88 go88 bịp

cách tải sunwin