December 1, 2020 09:38
Свет

Трамп на изборите ќе гласа порано

Американскиот претседател  Доналд Трамп планира да гласа на претседателските избори, закажани за 3 ноември, порано, за време на неговата посета на Флорида викендов.

Портпаролот на Белата куќа Џад Дир изјави дека Трамп ќе гласа в сабота во Вест Палм Бич каде што се наоѓа неговиот имот Мар-а-Лаго.