January 18, 2021 17:51
Свет

Трамп му посака брзо закрепнување на повредениот Бајден

Претседателот во заминување Доналд Трамп испрати порака на поддршка до неговиот наследник Џо Бајден, откако слушна дека се повредил.

Бајден бил пренесен во болница откако се лизнал и паднал додека си играл со кучето. Кога го прегледале докторите утврдиле дека Бајден има скршеница на стапалото, поради што некое време ќе носи гипс, а Трамп му посака побрзо да оздрави.

„Брзо закрепнување“, напиша Трамп на твит со видео од Бајден како куца.

Лекарите рекоа дека Бајден ќе мора да носи ортопедска чизма неколку недели.

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World Episode 9 (https://funimationfree.com/m/J77A/ep-9) at website https://funimationfree.com gen fukunaga

Watch World Trigger Episode 71 (https://animefreak.ws/m/pvG/ep-71) at website https://animefreak.ws animefreaks website