January 26, 2021 20:26
Свет

Трамп: Испораката на вакцина против коронавирус започнува следната недела

Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека испораката на вакцина против коронавирус ќе започне следната недела, пренесува „Ројтерс“.

Во разговор со американските трупи во странство преку видеоврска, како дел од прославата на Денот на благодарноста, Трамп рече дека вакцината првично ќе им биде испратена на луѓето во првите редови во борбата против пандемијата, медицинскиот персонал и постарите граѓани.

Трамп има ветено дека до крајот на годината ќе бидат произведени 100 милиони дози вакцина против Ковид-19, и доволно за вакцинирање на 330 милиони Американци до април 2021 година.

Rent-a-Girlfriend Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com free premium crunchyroll 2020

Fire Force Season 2 (Dub) (https://animefreak.ws/m/Mq4g) Episode 17 at website https://animefreak.ws anime freak site