January 22, 2021 19:38
Свет

Трамп го помилува поранешниот советник за национална безбедност, Мајкл Флин

Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри помилувањето на неговиот поранешен советник за национална безбедност, генералот Мајкл Флин.

„Голема чест ми е што објавувам дека генералот Мајкл Т. Флин доби целосно помилување. Честитки за генералот Флин и неговото прекрасно семејство”, напиша Трамп на својот профил на Твитер, посакувајќи му среќен празник на Флин.

Американските медиуми пренесуваат дека Флин е вториот соработник на кого претседателот му даде помилување откако беше осуден во процесот на руско влијание на претседателските избори во 2016 година.

Претходно, Трамп го помилува и Роџер Стоун, неговиот долгогодишен близок соработник, само неколку дена пред Стоун да почне да ја издржува затворската казна.

By the Grace of the Gods (Dub) (https://animeheaven.pro/m/wkvp) Episode 12 at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball super

Watch Back Arrow Episode 1 at KissAnime boruto kissanime