Хроника

Тракторист тешко повреден во сообраќајката кај Ново Село

Тројца се повредени во судир на трктор и три автомобили, вчера кај Ново Село, инфомираше МВР.

-На 19.04.2019 година во 20.10 часот на магистралниот пат Струмица-Граничен премин „Ново Село“, на место викано Леска, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ 539“ со струмички регистарски ознаки, што го управувал Ј.З.(40) од Ново Село, автомобил „форд фокус“ управуван од М.К.(55) од село Секирник, автомобил „мерцедес“ управуван од В.Т.(50) од Струмица, како и патничко возило „фолксваген шаран“  што го управувал И.И.Р.(50) од Петрич, Република Бугарија, велат од МВР.

Тешко повреден е возачот на тракторот, кој по укажаната лекарска помош со амбулантно возило бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Лесно повредени се возачот на „фордот“ и сопатникот, С.В.(55) од Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 7

4anime tv Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

4 anime Attack on Titan Final Season

sites to watch anime Your Name.

4 anime biz Attack on Titan Final Season (Dub)