October 22, 2021 07:08
Хроника

Тракторист повреден во сообраќајка пуштен на домашно лекување, па починал по неколку часа

На 19.09.2021 во 17.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на локалниот пат за с.Горобинци, светиниколско, трактор „имт 533″, управуван од М.В.(68) од с.Горобинци излетал од патот.

Во незгодата М.В. се здобил со повреди констатирани во Јавната здравствена установа Свети Николе, по што бил пуштен на домашно лекување.

На 20.09.2021 во 05.00 часот, М.В. повторно отишол во ЈЗУ Свети Николе од каде со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Клиничка болница Штип, каде починал.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

Hanaukyou Maid-tai Episode 12

4Anime: Daicon Opening Animations (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime official site

Website https://animedao.nl: Watch Kakyuusei (TV): Hajimemashite Tina! animedao Episode Full animedao online

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Ultimate-guitar: https://www.ultimate-guitar.com/u/animeflixnl

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/kissanimemx/