September 25, 2021 02:31
Магазин

Трагедија: Почина еден од најпознатите македонски манекени

Почина младиот Филип Алексовски, еден од најдобрите наши манекени, објави Машки магазин.

Тој е роден на 1 Октомври 1993 година во Скопје. За прв пат се појавува на кастинг кај  Моделс Ин, неговата матична куќа во 2008 година, а потоа ги посетува курсевите во 2010 година. Нема официјални причини за смртта.

Алексовски активно работеше како модел кај нас и во Белград. Беше исклучителен професионалец и модел кој поседуваше огромни квалитети како одговорност, прецизност и посветеност. Филип остави голема трага на македонската модна сцена и ќе го паметиме како урбан и прекрасен лик…

Преземено од Машки магазин 

AniWatch: Scandal anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch anime free

Watch anime online for free at GoGoAnime watch anime online

AnimeDao: Magical Witch Punie-Chan anime episode 4 online free at https://animedao.nl tokyo ghoul animedao

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Wefunder: https://wefunder.com/animeflixnl

Subrion: https://subrion.org/members/info/gogoanimebe/