Магазин

Трагедија на скијање: Почина познат француски актер

Францускиот актер Гаспар Улијел загина во средата во скијачка несреќа на Алпите, објави новинската агенција АФП. Имаше 37 години.

Актерот, освојувач на „Цезар“, скијал кога на раскрсницата меѓу двете патеки се судрил со друг скијач и се здобил со сериозна повреда на мозокот. Со хеликоптер бил пренесен во болница, каде што починал еден час подоцна. Локалните власти отворија истрага за несреќата, според АФП.

Улијел беше еден од најпознатите француски актери и работеше со познати филмски работници во Франција и во странство.
Тој, исто така, игра во долгоочекуваната серија на „Марвел“-„Moon Knight“ којауште не ја имала својата премиера.

Младиот актер беше многу ценет и беше познат по тоа што е многу артикулиран, елегантен и друштвен. За време на неговата успешна кариера, тој освои голем број награди, меѓу кои две награди „Цезар“, во 2005 година со „Многу долг ангажман“ и во 2017 година со „Тоа е само крајот на светот“.

Улијел, исто така, беше баран модел. Тој беше заштитно лице на парфемот „Bleu de Chanel“.

Французинот ги остави неговиот шестгодишен син Орсо и неговата девојка Гаела Петри.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

ani watch app Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AniWatch One Piece Episode 1004

free anime Naruto: Shippuden (Dub)

stream anime online Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

online anime WONDER EGG PRIORITY