January 26, 2022 16:56
Спорт

Трагедија во Црна Гора: 21-годишен фудбалер загина во сообраќајка

Во сообраќајна несреќа во Црна Гора загина 21-годишен фудбалер на прволигашот Језеро. Лекарите 24 часа се бореа за животот на младиот фудбалер, но на крајот, за жал, не успеаја да го спасат.

Мирза Ѓурѓевиќ летово од Петровац пристигна во Језеро каде ги мина претходните три сезони. Играше во помладите категории на Будуќност, а настапуваше и за Отранто-Олимпик од Улцињ. Во својата кариера одигра 63 натпревари во Првата црногорска фудбалска лига.

Борбата за животот на младиот човек траеше последните 24 часа, но на крајот лекарите не успеаја да ги санираат последиците од сообраќајната несреќа и да го спасат животот на младиот фудбалер. Соиграчите и поранешните клубови, но и целата фудбалска јавност на Црна Гора денеска се простуваат од несреќниот починат Ѓурѓевиќ.

animeflix website. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

free anime online Attack on Titan Final Season

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

anime websites Pokémon Journeys: The Series

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat