October 14, 2019 01:28
Спорт

Трагедија во Скадар: Бугарски боксер почина во ринг

Бугарскиот боксер Исус Величков почина за време на меч на турнирот „Скадар боксинг најт“ во Скадар, пишуваат албанските медиуми.

Величков боксувал против домашниот боксер Ардит Мурја кога во петтата рунда примил неколку удари и паднал. Бугарот паднал во бесознание, а медицинските екипи се обиделе да го освестат, но безуспешно. Боксерот бил пренесен во боница, но лекарите не успеале да го вратат во живот.

Според првичните информации, Величков починал од срцев удар. Не е познато на која возраст бил починатиот спортист.

Нови вести

Полска пресилна за Македонија

Igor

Нејмар се повреди на пријателскиот натпревар против Нигерија

Filip

Чех го имаше своето деби на хокеарски натпревар

Filip