September 19, 2019 13:04
Хроника

Трагедија во Куманово: Загина девојче од Хрватска, ѝ паднала статива врз глава

На 14.08.2019 година во 17,15 часот во СВР Куманово, било пријавено дека во Медицинскиот центар во Куманово била донесена 13 годишна малолетничка од Р.Хрватска, со привремен престој во Република Северна Македонија, со повреди на главата.

Истите ги добила при пад на статива на ракометно игралиште на улицата „Народна револуција“. Од здобиените повреди девојчето починало.  По наредба на  јавен обвинител телото на почината е предадено на семејството.

Нови вести

Mакедонски државјанин фатен при шверц на антички предмети на граничниот премин Прешево

zane

Ќе и се суди на Ангела за убиството на Пино

Valentina

Цитроен удри во коњска кола има повредени

Valentina