January 27, 2021 01:41
Спорт

Тотенхем на домашен терен одигра нерешено со Фулам

Иако се очекуваше лесна победа на Тотенхем, и останување во битката за врвот на табелата, сепак, тимот на Жозе Мурињо одигра само 1:1 против Фулам, и практично направи голем кикс.

Тотенхем водеше со голот на Кејн во првиот дел, но во 74. минута Фулам преку Кавалеиро израмни и така освои голем бод. На тимот на Тотенхем во финишот му беше поништен и гол поради офсајд.

Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 2 at website https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan

Watch Kyokou Suiri 2nd Season Episode Preview at website https://animeplanet.cc. See more gosu anime planet