December 9, 2019 03:42
Спорт

Тотенхем го отпушти Покетино

Маурицио Покетино повеќе не е тренер на Тотенхем, објави вечерва премиерлигашот од Лондон.

Тотенхем оваа сезона го забележа најлошиот старт во последните 11 години. Лондончаните во 12 кола освоија само 14 бодови и го заземаат 14-то место. Последен пат кога започнаа толку лошо во сезоната 2008/09 – тогаш на својата сметка имаа 12 бода.

Аргентинецот го предводеше Тотенхем уште од летото 2014 година.

Нови вести

Балотели: Само сакам да ја спасам Бреша

zane

Тер Штеген има повеќе асистенции во Ла Лига од … Азар

zane

Ремс го победи Сент Етјен по 43 години

zane