November 20, 2019 17:44
Хроника

„Тотал“ одложен, немаше кој да пушта „бомби“ за Латас

Поради летните одмори, во скопска единица има само еден судски информатичар. Тој денеска требаше на рочиштето за предметот „Тотал” на СЈО да ги пушта „бомбите“. Но, поради друга службена обрска информатичарот не дојде на рочиштето, па снимките за случајот „Тотал“ во кој обвинет е новинарот Драган Павловиќ – Латас ќе се објават на следното рочиште закажано за 29 септември.

Во „Тотал“ обвинет е Драган Павловиќ – Латас за затајување данок во висина од 121.414 евра преку правните лица „Тотал маркетинг” ДООЕЛ, „Тотал медиа центар“ и „Медиамакс” и 63.032 евра како физичко лице.

Нови вести

Малолетници извршиле насилство врз соученици во кумановско

Filip

Серискиот убиец од „Турија” тврди дека е невин, го немало пиштолот со кој наводно пукал

Igor

РСБСП продолжува со активности за одбележување на Светскиот ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди

Valentina