June 16, 2021 16:32
Спорт

Торонто остана и без теорија да разигрува за титулата во НБА

Победата на Индијана против Кливленд од 111:102 му ја одзеде последната шанса на Торонто репторс за пласман во плејофот од кошаркарската НБА-лига оваа сезона.

Торонмто кој беше шампион во 2019 година е учесник во разигрувањето за трофејот седум последователни години (2014-2020). Само Портланд може да се пофали со ваква серија, која исто така трае од 2014 година.

Репторси се на 12. место во Источната конференција со резултат 27-41 (победи-порази). Тимот на Ник Нурс веќе нема ниту теоретски шанси да може да се искачи над 11. место и да игра во плеј-ин. 

ANIMEFLIX animeflix howls moving castle: Black Clover (Dub) Episode 152

AnimeTV chiang anime tv: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3