November 28, 2021 07:00
Спорт

Торес се врати во Манчестер сити со скршеница на стапалото

Шпанскиот фудбалски репрезентативец Феран Торес нема да конкурира за составот на тимот кај англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер сити, бидејќи има повреда на стапалото од десната нога. Торес со репрезентацијата на Шпанија играше во финалето на Лигата на нации каде заработи повреда. Констатирано е дека има скршеница на стапалото на десната нога.

Од Сити објавија дека станува збор за „мала скршеница“, ама додаде дека во моментов не може со прецизност да се каже колку би траел процесот на рехабилитација пред да се врати на теренот.

-Торес се врати во клубот повреден, па клубот ќе продолжи да ја надгледува неговата состојба, но засега не се знае точно колку ќе трае рехабилитацијата, објави англискиот премиерлигаш.

Watch anime online for free at Animepahe anime websites

4Anime: Kaleido Star anime episode 51 online free at https://4anime.biz 4anime hunter hunter

AnimeHeaven: Tsuredure Children (Dub) anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro toradora anime heaven

Watch anime online for free at AnimeFLV english anime

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE