October 26, 2021 21:14
Спорт

Томовски: Публиката ни беше ветер во грб, ќе бидеме уште посилни!

Победата на Вардар со 35-27 над Мешков Брест, во голем дел беше заслужена и од Мартин Томовски, македонскиот репрезентативен голман, кој запиша 11 интервенции, со 31 процент успешни одбрани.

Младиот голман и самиот беше фактор на инспирација за неговите соиграчи, а на прес-конференцијата по мечот кажа како публиката била таа што ги носела.

„Мислам дека одлично отворивме и создадовме една разлика која добро ја контролиравме. Секако,имавме и некои падови, но нова екипа сме и уште се пронаоѓаме себеси. Секако во иднина ќе бидеме сè подобри и подобри. Благодарност и до публиката, навистина ни беше ветер во грб вечерва“, рече Томовски, едно од засилувањата ова лето, дојде од Лудвигсхафен.

Вардар го следеа околу 1.500 гледачи во салата „Јане Сандански“, а дел од нив беа и од навивачката група Комити.

Website https://gogoanime.be: Watch Chronos Ruler (Dub) gogoanime Episode 13 gogoanime twitter

Website https://4anime.biz: Watch How Not to Summon a Demon Lord (Dub) 4anime Episode 12 4anime bleach

Website https://animedao.nl: Watch Queen's Blade: Inheritor of the Throne Specials animedao Episode 6 re zero animedao

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Readthedocs: https://readthedocs.org/projects/anime-flix/

Animeflixnl tumblr: https://animeflixnl.tumblr.com/