January 29, 2022 00:24
Спорт

Томовски: Кил ги казни нашите грешки

Македонскиот претствник во Лигата на Шампионите, Вардар го претрпе и шесттиот пораз во низа во најсилното ракометно натпреварување. Пресилен за „црвено-црните“ овој пат беше моќниот Кил кој славеше со 32-30 со подобра игра во вторите 30. минути.

По натпреварот голманот на двократниот европски шампион, Мартин Томовски проблемот го најде во грешките кои беа казнети од страна на искусниот германски тим.

-Одигравме еден доста тежок натпревар, можеби Кил беше не така перфектен, но нашите грешки беа казнети. Токму затоа загубивме. Мора да се фокусираме на нашата игра во следниот период и да одиме понатаму. Сакам да му посакам на Кил се најдобро во следните натпревари, изјави Томовски.

watch anime dub. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

free anime GoGoAnime Dragon Ball Super

anime streaming GoGoAnime Death Note (Dub)

gogoanime1 GoGoAnime My Hero Academia Season 3

free anime GoGoAnime Black Clover

Bleach