July 23, 2021 15:49
Свет

Тихановскаја: Планирам средби со Бајден и Блинкен во Вашингтон

Белорускиот опозициски лидер Светлана Тихановскаја изјави дека планира да се состане со американскиот претседател Џо Бајден и државниот секретар Ентони Блинкен.

„Таквите состаноци се планирани, но засега не можам да ги потврдам”, изјави таа за ТАСС за време на состанокот со белоруската дијаспора во Вашингтон.

Тихановскаја пристигна во САД во неделата и се состана со белоруската дијаспора на плоштадот Слобода, во близина на Белата куќа и Капитол.

Претходно, таа на својот канал на Телеграм напиша дека планира состаноци на „високо ниво” во Стејт департментот на 19 јули и во Белата куќа еден ден подоцна.

Покрај тоа, нејзиниот распоред вклучува и состанок со директорката на Американската агенција за меѓународен развој, Саманта Пауер и со американски пратеници. 

Website https://aniwatch.pro: Watch Honkai Impact 3 The Animation Meteoric Salvation aniwatch Episode Full aniwatch.me

4Anime: Precure All Stars Movie DX3: Mirai ni Todoke! Sekai wo Tsunagu☆Nijiiro no Hana anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime

WCOStream: Jormungand Season 2: Perfect Order (Dub) anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball z

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14761012

Sonicsquirrel: http://sonicsquirrel.net/detail/user/animeflixnl/

Docs google: https://docs.google.com/presentation/d/1rbnFiDlq2PXoXfpLEI5TqdfQnjUziHgQATRmL_0eCfE/edit?usp=sharing