January 27, 2022 09:49
Свет

Тинејџер уби тројца соученици и застрела уште шестмина во училиште во САД 

Вооружен напаѓач застрелал и убил тројца ученици и ранил шестмина други во напад во средното училиште Оксфорд во Мичиген, јавува АП.

Властите соопштиле дека 15-годишен ученик од втора година отворил оган во своето средно училиште во Мичиген, при што убил тројца ученици, а ранил уште шестмина, меѓу кои и еден професор.

Шерифот на округот Окленд, Мајк Мекејб, изјавил дека не ги знае мотивите на напаѓачот во училиштето во Оксфорд во истоимениот град, заедница со околу 22.000 жители, на околу 48 километри северно од Детроит.

Властите го уапсиле осомничениот во училиштето и го пронашле пиштолот. Тие веднаш не ги соопштиле имињата на осомничениот или на жртвите.

Малку по 14 часот по локално време, медицински хеликоптер слетал на паркингот во училиштето.

Училиштето е затворено, а некои ученици се засолниле во заклучените училници додека полицијата ги претресувала просториите. Подоцна биле однесени во блиската продавница за да ги земат нивните родители.

anime sites. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime online AniWatch Attack on Titan Season 3 Part 2

AniWatch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

watch anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 6