February 28, 2020 12:55
Хроника

Тинејџер паднал од мотор и тешко се повредил

Скопјанецот Ф.В.(19) бил тешко повреден откако утрово паднал од мотор на паркинг во Скопје и тешко се повредил.

Несреќата се случила во 01.45 часот, на паркинг на улица Јани Лукровски. Ф.В. управувајќи мопед „јиајуе“ со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот и се тешко се повредил, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.