September 19, 2019 13:05
Хроника

Тинејџер паднал од мотор и тешко се повредил

Скопјанецот Ф.В.(19) бил тешко повреден откако утрово паднал од мотор на паркинг во Скопје и тешко се повредил.

Несреќата се случила во 01.45 часот, на паркинг на улица Јани Лукровски. Ф.В. управувајќи мопед „јиајуе“ со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот и се тешко се повредил, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Нови вести

Mакедонски државјанин фатен при шверц на антички предмети на граничниот премин Прешево

zane

Ќе и се суди на Ангела за убиството на Пино

Valentina

Цитроен удри во коњска кола има повредени

Valentina