January 28, 2022 22:16
Спорт

Тинекс Пролет се раздели со тренерот Бошковски

Македонскиот ракометен прволигаш Тинекс Пролет спогодбено ја раскина соработката со шефот на стручниот штаб Андон Бошковски по серијата незадоволителни резултати.

Двете страни одлучија да се разделат по саботниот неуспех на домашен терен од Металург (29:31) со кој Тинекс Пролет влезе во серија од три порази во низа во Супер-лигата,

– На последниот состанок заеднички со тренерот одлучивме дека најдобро за клубот е да ја прекинеме соработката. Тинекс Пролет му се заблагодарува на Бошковски за сработеното во изминатиот период и му посакува многу среќа во идните ангажмани, се наведува во клупското соопштение.

Тинекс Пролет по 12 одиграни кола во македонското првенство е шестопласиран со 21 бод и ефект од седум победи и пет порази.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime sites AnimeHeaven Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

free anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

anime sites JUJUTSU KAISEN (Dub)

anime to watch Attack on Titan (Dub)