Спорт

Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето на турнирот во Лондон

Австриецот Доминик Тим избори настап во финалето на завршниот тениски турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ.

Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по тај-брејкот (12:10). И во решавачкиот трет сет се играше тај-брејк, овојпат Тим беше поуспешен со 7:6 (7:5).

Во финалето Тим ќе игра со победникот од мечот Данил Медведев – Рафаел Надал.

Наградниот фонд на АТП турнирот во британската престолнина изнесува 5,7 милиони долари.

KissAnime kissanime one punch man: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full

AnimeTV ha anime tv: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://animetv.cc/m/wnAY) Episode 13