November 30, 2021 19:33
Магазин

Тимот на Дуа Липа ќе го избере британскиот претставник на Евровизија

Тимот што стои зад Дуа Липа и Лана Дел Реј ќе го избере претставникот од Велика Британија за Евровизија 2022 година.

Компанијата Tap Management Inc, која исто така се грижи за Ели Гоулдинг и Хејли Стејнфилд, ќе го преземе изборот откако Велика Британија заврши на последно место на овогодинешниот натпревар.

Џејмс Њумeн не доби ниту еден поен со неговата песна Embers, продолжувајќи ја срамната низа на неуспеси на натпреварот.

Ниту еден британски кандидат не успеа да влезе во првите 10 уште од Џејд Ивен во 2009 година.

Вклучувањето на „Тап“ значи дека дискографската куќа BMG повеќе нема да биде вклучена во изборот на британски претставник.

Samurai Shodown The Motion Picture (Dub) (https://wcostream.cc/m/40ln) Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Nurarihyon no Mago Recaps animekisa Episode 2 animes online

Website https://animeflix.nl: Watch DNA² animeflix Episode 15 anime stream

Watch Brothers Conflict OVA (Dub) Episode 2

TwistMoe: TONIKAWA: Over The Moon For You (Dub) anime episode 12 online free at https://twistmoe.net english anime