March 8, 2021 12:33
Спорт

Тимовите од Атина се распрашуваат за Ристовски

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Стефан Ристовски е на мета кај грчките тимови  Олимпијакос и АЕК од Атина, пренеуваат тамошните медиуми. Олимијакос е редовен учесник во групната фаза од Лигата на шампионите (ЛШ), а го предводи португалскиот стратег Педро Мартинс, кој веќе се распрашувал за Ристовски кај своите сонародници во Спортинг Лисабон, чиј член сѐ уште е македонскиот интернационалец.

Ристовски подолг период е во втор план во тимот од Лисабон. Олимпијакос сака да го ангажира на позајмица до крајот на првенството со опција да го откупи неговиот догвор во летниот преоден рок.

Ристовски има одигранпо 82 средби во дресот на Спортинг и 60 натпревари за Македонија, па тоа е причината Мартинс да го дповеде во својот тим. Единствен проблем е фактот што македонскиот фудбалер од септември до сега има одиграно само осум средби и тоа сите во државниот дрес на македонската репрезентација.

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 2 at AnimeFreak animefreak my hero academia

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) (https://funimationfree.com/m/Qxw7) Episode 9 at website https://funimationfree.com. See more funimation sign up