July 17, 2019 12:52
Магазин

Тилда Свинтон без шминка на црвениот килим во Кан

Англиската актерка Тилда Свинтон на 72. отворање на Филмскиот фестивал во Кан дојде без речиси грам шминка, само со сјај на устата.

Педесет и осумгодишната актерка од светските медиуми доби многу комплименти и за изборот на облеката.

„Честитки за храброста што се појави на еден од најголемите филмски настани без шминка“, напишаа тие.

Нови вести

Албанија забрани емитување на спотови од Цеца

zane

Ќерката на Трамп на летување во Црна Гора плаќа со картичка и не остава бакшиш

zane

Освежете го здравјето и намалете ги килограмите со “краставица диета”!

24info