July 23, 2021 14:31
Хроника

„Тигрите“ уапсиле радовишанец избеган од затвор

На 11.06.2021 во 21.15 часот од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потрага и Специјалната антитерористичка единица „Тигар”, во содејство со СВР Штип, на регионалниот пат Плачковица-Штип, с.Таринци, бил  лишен од слобода Е.А.(33) од Радовиш.
За него била распишана централна потерница за доиздржување на затворска казна од 4 години, 9 месеци и 5 дена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово.

Лицето е осудено на вкупна затворска казна од 7 години и 3 месеци, во врска со чл.378 од Кривичниот законик. Е.А. бил предаден во СВР Штип за понатамошна постапка по што ќе биде предаден во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Hong Ling Jin Xia Episode Full

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Mob Psycho 100 II (Dub) (https://aniwatch.pro/m/weV4) Episode 13

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE. Saint☆Young Men (Movie) Episode Full

KissAnime My: https://my.desktopnexus.com/kissanimemx/journal/