October 26, 2021 13:26
Балкан

Тиват побелел од невреме проследено со град

Силно невреме проследено со силен југозападен ветер, дожд и град со големина на голем орев, ги зафати утрово Тиват и околината. Тиват побелел од градот кој предизвикал материјални штети.

Градот нанел голема материјална штета на автомобилите, објектите, овоштарниците, наведува Вјести.

Голема количина град која нападнала за толку кратко време предизвикала и помали поплави на сообраќајниците и улиците во центарот на Тиват, но комуналците брзо интервенирале и отстраниле последиците.

Website https://animedao.nl: Watch Dimension W: W Gate Online - Rose's Counseling Room (Dub) animedao Episode 5 animedao one piece

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

.hack//Quantum (Dub) (https://animetv.cc/m/8XpA) Episode 3

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Plurk: https://www.plurk.com/KissAnimemx

Forums unknownworlds: https://forums.unknownworlds.com/profile/animeflixnl