January 25, 2022 02:03
Хроника

Тешко повреден пешак во Кисела Вода

Педест и седумгодишен пешак од Скопје е тешко повреден откако во него удрил автомобил, синоќа на ул. Христо Татарчев  во скопската населба Кисела Вода.

Според информаиите, автомобил „пежо 407“, управуван од Д.С. од Скопје удрило во пешакот Љ.Б.(57) од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

watch subbed anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

online anime AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Death Note (Dub) Episode 28

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 7

anime sites AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)

watch animes AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)