October 19, 2021 03:47
Хроника

Тешко повреден кавадарчанец во сообраќајка меѓу две возила на патот кон Неготино

Вчера во 16.20 часот на регионалниот пат Р1-103, во правец од с.Марена кон Неготино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел зафира“, со бугарски национални ознаки, управувано од С.Н.(32) од с.Дреново, кавадаречко и товарно возило „ман“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од А.Л.(27) од Неготино.

Во несреќата С.Н. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во медицинска установа.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Неготино, соопшти МВР.

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Watch 009-1: R&B Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Master Keaton (Dub) animebee Episode 24 free anime

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimebe

Aytoloja: http://www.aytoloja.org/jforum/user/editDone/162644.page