April 21, 2019 08:41
Хроника

Тешко повреден градежник во Гостивар

Градежник од Гостивар бил тешко повреден на работното место, информираше МВР.

Според полицијата, вчера околу 8.30 часот било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен Е.Н.(49) од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н. добил со тешки телесни повреди во објект во изградба во кој работел.

По укажаната лекарска помош тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.

Нови вести

Имам од Македонија протеран од Италија поради тероризам

Igor

Штитеничка по десети пат побегнала од домот ,,25 Мај”

Igor

Скопјанец нападнат кај Стенковец, малолетник претепан во Визбгово

Igor