March 24, 2019 23:06
Хроника

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола, има повредени

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола, има повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера во 21:20 часот на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“. Несреќата се случила  помеѓу патничко моторно возило „Шкода Јети“, сопственост на МВР, управувано од Ц.В.(49) од село Десово, и сопатник Б.Д.(52) од Прилеп и патничко моторно возило „Пасат“ управувано од Д.А.(23) од Кавадарци

Во несреќата сопатникот Б.Д. се здобил со тешки телесни повреди, укажана му е лекарска помош во Градска болница Прилеп.

Извршен е увид на местото на настанот.

Нови вести

Сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, повредени повеќе лица

Filip

Црн чад ги вознемири жителите на Ново Лисиче

Filip

Teпачка во Охрид за недоразбирање во сообраќај

Filip