0 C
Skopje
July 22, 2018
Хроника

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола, има повредени

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола, има повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера во 21:20 часот на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“. Несреќата се случила  помеѓу патничко моторно возило „Шкода Јети“, сопственост на МВР, управувано од Ц.В.(49) од село Десово, и сопатник Б.Д.(52) од Прилеп и патничко моторно возило „Пасат“ управувано од Д.А.(23) од Кавадарци

Во несреќата сопатникот Б.Д. се здобил со тешки телесни повреди, укажана му е лекарска помош во Градска болница Прилеп.

Извршен е увид на местото на настанот.

Related posts

Возач и сопатник загинале во сообраќајка во Скопје

24info

Ќерка го ограбила татка си, му украла накит и пари вредни 10.000 евра

24news

Тетовец со гасен пиштол ѝ се заканувал на старица, а потоа ја малтретирал својата мајка

24info