June 28, 2022 08:20
Uncategorized

Тешка сообраќајна незгода на патот Охрид-Ресен, повредени три лица

Три лица се повредени во сообраќајна незгода што попладнево се случи на магистралниот пат Охрид – Ресен, во близина на планинскиот превој Буково.

Според првичните информации, во незгодата учествувале три возила, а причинета е и материјална штета.

 

 

Повредените, како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, се префрлени во Општата болница – Охрид и во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо“.

Полициски екипи вршат увид на местото на незгодата, поради што сообраќајот беше во прекин, а по 15 часот е нормализиран во двата правци.

đăng nhập go88.info kéo tài xỉu go88 kéo go88

https://sunwin.fan/